MENU

Leszczyński portal konsultacji społecznych

Budżet obywatelski

Budżet partycypacyjny, nazywany inaczej "obywatelskim" - to forma współpracy samorządu z mieszkańcami. Celem budżetu obywatelskiego jest angażowanie obywateli w kształtowanie budżetu Miasta, włączanie w proces decydowania o lokalnych wydatkach, a tym samym branie odpowiedzialności za środki publiczne. W Lesznie do udziału w konsultacjach budżetu obywatelskiego mieszkańców zaproszono po raz pierwszy w 2014 roku.

Zgłaszanym zadaniem może być inicjatywa obywatelska, przyczyniająca się do rozwoju miasta, która polega na działaniach inwestycyjnych dotyczących majątku miasta lub na zakupach inwestycyjnych. Zadania muszą być zgodne z prawem, uwzględnione w Strategii Rozwoju Miasta oraz podlegać kompetencjom Miasta. Koszt zadania nie może przekraczać wysokości całego budżetu obywatelskiego. Każde zadanie musi być zgłoszone przez co najmniej 20 pełnoletnich osób, zameldowanych na terenie Leszna.


Szczegółowe informacje na temat budżetu obywatelskiego w Lesznie znajdą Państwo na stronie Miasta Leszna:


W konsultacjach on-line wzieło udział już 1563 osób
Dołącz do nas, konsultuj on-line!

dołącz do konsultacji społecnych w Lesznie


Strona używa plików cookie (tzw. ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o Polityce Prywatności [X]